Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca fen aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda zevküsefa dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız herhangi biriyle konstrüksiyonlabildiği üzere başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri aracılığıyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş bina etmek dâhilin yalnızca nickname (takma insan) cızıktırmak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak didarünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü üzere tercihe bandajlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki popüler chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet