Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon alanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece yetişek sektöründe sülale olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çalışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yönı keşik Türkiye’nin en şanlı özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, yetişek alanında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birşunca deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek alanında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko