Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler genellikle kullanıcı adınızı bileğaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram ilişkisı istediği dâhilin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çkaplamak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Mazi Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen kişiler dâhilin ne yazık ki çok okkalı racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek gerçekte ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğaksiyontirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğaksiyontiğinde yahut kullanıcı adınız bileğaksiyontiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğaksiyontiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da kâh “bileğaksiyonikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma genellikle saldırganlar e-posta adresini bileğaksiyontirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?